مزایای اتوکد

آشنایی با مزایای اتوکد

اتوکد یک برنامه نرم افزاری به کمک کامپیوتر است که توسط اتودسک ایجاد شده است که به طراحان، معماران، مهندسان و سایر متخصصان با تجربه امکان می دهد تا مدل های دو بعدی و سه بعدی سطوح جامد و مش ها را ایجاد کنند. اتوکد به طور گسترده استفاده می شود و به جلوگیری از خرابی محصول و مشکلات گارانتی کمک می کند. کاربر با ایده های نوآورانه و تخیل خلاق، می تواند ارائه های واقعی با اتوکد ایجاد کند. ابزارها و گردش کار لازم را برای طراحی و ساخت محصولات عالی فراهم می کند.

قبل از اختراع برنامه‌های CAD، ابزارهای دستی طراحی دستی مانند برگه های طراحی و مداد، خط‌کش‌ها، قطب‌نما و مثلث‌ها تنها گزینه‌های طراحان برای ایجاد طرح‌های دوبعدی بودند. اتوکد در سال 1982 منتشر شد و از آن زمان به بعد اتوکد به دلیل مجموعه خودکار ابزارها و ویژگی هایش به سرعت به پرکاربردترین برنامه CAD تبدیل شد. این یک مزیت بزرگ در جریان اتوکد بود.

در حال حاضر، اتوکد بسته به نیاز کاربر در چند نوع سفارشی دیگر نیز توسعه یافته است. این برنامه ها شامل AutoCAD Architecture، Civil 3D، Plant 3D، Map 3D و AutoCAD LT می باشد. ویژگی های اتوکد شامل قابلیت فرمان دادن به جنبه های بصری متون، سبک های ابعاد طراحی به صورت خودکار، اضافه کردن نور و مواد به مدل های سه بعدی، کنترل سایه و لبه های مدل های سه بعدی است. این ویژگی ها به کاربران کمک می کند تا به رندرهای واقعی دست یابند.

متخصصان در بسیاری از صنایع از اتوکد برای انجام هر کاری از طراحی و ایجاد ساختمان‌ها و زیرساخت‌های مختلف استفاده می‌کنند. اتوکد شرکت ها را قادر می سازد تا پروژه ها را به صورت مجازی طراحی و برنامه ریزی کنند. اتوکد از یک گردش کار قدرتمند و در عین حال آسان‌تر پشتیبانی می‌کند که کار را اصلاح می‌کند و به کاربران کمک می‌کند تا دستورات را به طور موثر و دقیق اجرا کنند.

مزایای اتوکد

1.دقیق و کاهش خطاها
اصلی که اتوکد بر اساس آن کار می کند یک مدل مهندسی پویا است که طراحی و پیش نویس تولید را با هم ترکیب می کند و اجازه می دهد تغییرات در هر قسمت از طراحی در هر نقطه از زمان در کل پروژه ایجاد شود و این روند باعث کاهش خطا و کمتر شدن احتمال اشتباه می شود. علاوه بر این، طرح هایی که به صورت دیجیتالی ساخته می شوند، همیشه فضایی برای پیشرفت و بهبود دارند.

2.صرفه جویی در زمان و پول
اتوکد با یک رابط و گردش کار خاص و کاربر پسند به سرعت کار می کند که باعث صرفه جویی در وقت طراح می شود. اتوکد از ابزارهای مستندسازی که بهره‌وری را افزایش می‌دهند و به طراحان و معماران کمک می‌کند تا طرح‌ها و جریان‌های کاری مستندسازی را ساده‌تر کنند، پشتیبانی می‌کند. همچنین راه حل هایی برای اعمال تغییرات در پروژه ها ارائه می دهد و در نتیجه زمان صرف شده را کاهش می دهد. اتوکد یک برنامه کارآمد است که فرآیند کار طراح را بر عهده می گیرد و به صرفه جویی در زمان و هزینه و کاهش خطاها کمک می کند.

3.انتقال داده آسانتر
استفاده از اتوکد اشتراک گذاری فایل ها را با چندین نفر به طور همزمان آسان کرده است. کار بر روی فایل های سنگین و به اشتراک گذاری آنها بدون از دست دادن اطلاعات آسان نیست. اما این نرم افزار آپلود داده های طراحی شده در اینترنت و به اشتراک گذاری آن را با طراحان دیگر آسان کرده است.

4. ماهیت قابل کنترل

این مزیت اتوکد از قابلیت اسکن داده ها پشتیبانی می کند. این تکنیک به اندازه گیری مقدار مواد استفاده شده، محاسبه قیمت دقیق محصولات و در نهایت به مدیریت فرآیندهای تولید و پس از تولید کمک می کند.

5.پایگاه داده برای ساخت
اتوکد امکان ایجاد داده های تولیدی مانند مواد مورد نیاز برای اجزا، ابعاد و شکل مدل ها، محصول و نقشه های اجزا را فراهم می کند و به ایجاد و مدیریت یک پایگاه داده گسترده که بخش مهمی از فرآیند تولید است کمک می کند.

6.واردات / صادرات آسان تر فایل ها
اتوکد از ویژگی های واردات و صادرات فایل ها و ابزارها و ویژگی های مختلف که بهره وری برنامه را افزایش می دهد پشتیبانی می کند. برخی از آنها عبارتند از؛ پشتیبانی از PDF، سازگاری با Autodesk 360، اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی، AutoCAD WS، DWG Convert و… اتوکد همچنین از عملیات ارتفاع دادن پشتیبانی می کند و به کاربران این امکان را می دهد که سطوح و منحنی های افست را به راحتی ایجاد کنند. مش ها ماهیتی پویا دارند و به راحتی قابل دستکاری هستند. طراحان به راحتی می توانند چارچوب های فیزیکی سه بعدی طرح های خود را با قابلیت های چاپ سه بعدی اتوکد توسعه دهند.

7.اعمال توده نقاط
توده نقاط مجموعه بزرگی از نقاط به دست آمده از اسکنرهای لیزری سه بعدی برای ایجاد یک نمایش سه بعدی از ساختارهای پیش فرض است. کاربران می توانند در توده های نقاط به عنوان نقطه شروع طراحی خود عضویت داشته باشند.

8.ویژگی لایه بندی
این ویژگی به کاربر اجازه می دهد تا جزئیات خاصی از یک گروه پیچیده از طراحی ها را نشان دهد.

9.محاسبه
کاربر می تواند جرم، مساحت، حجم، مرکز ثقل را در کمترین زمان محاسبه کند. این برنامه دارای ویژگی ابعاد خودکار است که به طراحی اسکچ های آسان و دقیق کمک می کند. کاربران همچنین می توانند نقشه های دو بعدی را از مدل های سه بعدی تولید کنند.

10.دستورات
مانند Fill، Hatch، Section lines، chamfer و fillet راه حل هایی را برای بسیاری از طراحان ایجاد می کند که در طراحی دستی غیرممکن است.

11.قابلیت ردیابی تصویر
به ردیابی دیجیتال نمودارها و ترسیم معمولی کمک می کند.

12.پیشرفت های وارد کردن فایل PDF
همچنین دارای یک ابزار تشخیص متن SHF است که هندسه های وارد شده از متن PDF را به اشیاء متنی تبدیل می کند که می توانند راحت تر ویرایش شوند.

اینها برخی از مزایای اتوکد است. آخرین نسخه اتوکد پیشرفته تر و با مجموعه ای شگفت انگیز از ابزارها و دستورات همراه است. با استودیوی چاپ جدید اتودسک، کاربران می توانند یک فایل آماده چاپ سه بعدی ایجاد و سپس مستقیماً آن را چاپ کنند. این فایل تقریباً روی تمام چاپگر های سه بعدی قابل چاپ است.

نسخه پیشرفته و به روز شده اتوکد همچنین دارای یک پنجره تنظیمات سفارشی جدید جذاب تر و قابل درک تر است. همچنین دارای گرافیک بهبود یافته در دو بعدی و سه بعدی است که با عملکرد به روز شده و روان و ویژگی های بداهه ارائه می شود. یکی دیگر از مزایای استفاده از اتوکد این است که طراحان حتی می توانند نقشه های CAD را روی دستگاه های تلفن همراه خود یا هر مرورگر وب مشاهده، ایجاد، ویرایش یا به اشتراک بگذارند.

اتوکد یک برنامه صرفه جویی در زمان با پنجره فرمان و پالت های بیش از حد قابل تنظیم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *