20 سبک طراحی داخلی کلاسیک تعریف شده

نویسنده کارولین پترسون
منتشر شده در 12 مه 2021
مدت زمان مطالعه 11 دقیقه

تفاوتی ندارد که شما نسبت به جنبش¬های طراحی داخلی و آنچه که به طور مثال باعث تفاوت ایده های طراحی داخلی سنتی با سبک دکوراسیون ترنزیشنال می¬شود، مطلع باشید یا نه، ما خودمان و اعضای تیم را موظف کرده ایم تا یک طبقه¬بندی نهایی سبک های طراحی داخلی را درست کنیم، زیرا از طراحان داخلی دکور و اعضای تیم ما اغلب خواسته می‌شود تا تفاوت‌ها را برای مشتریانمان تعریف کنیم.
در جستجوی سبک¬های طراحی از سبک طراحی هالیوودی گرفته تا سبک پر زرق و برق ساحلی، پیشنهاد می کنیم این راهنمای طراحی داخلی را برای مرجع در هنگام جستجوی طرح¬های الهام بخش دکوراسیون برای خانه یا پروژه بعدی خود نشانه گذاری کنید.

مینیمالیسم

مینیمالیسم باید یکی از کاملاً مدرن‌ترین سبک‌های طراحی داخلی در نظر گرفته شود اما اغلب در نظر عامه مردم مینیمالیسم را با سردی شدید و به شدت ناراحت‌کننده اشتباه گرفته می¬شود که اصلاً اینگونه نیست. در واقع حتی نگاهی گرمتر به طراحی داخلی مینیمال (مینیمالیسم گرم) وجود دارد که مملو از ظرافت ساده و عاری از هیاهو است.
مینیمالیسم ترکیبی از سادگی، ظرافت و دستی ماهرانه در راحتی و عملکردی مجلل است. نکته کلیدی در اینجا این است که اتاق ها را خالی و دست نخورده همراه با ساخت و سازهای بدون چاپ و تزئینات اضافی نگه دارید.
هنگامی که به سبک های روز طراحی داخلی مینیمال فکر می کنید، یک گالری یا موزه هنری مدرن را به عنوان مرجعی در نظر بگیرید که رویکردی جمع و جور برای پر کردن یک فضا با ساده ترین موارد ضروری که هنوز هم حس زنده ای از درام، ارگانیک یا انتزاعی را دارد.

معاصر

اگرچه مردم اغلب تمایل دارند سبک های طراحی داخلی مدرن را با طراحی داخلی معاصر اشتباه بگیرند، اما تفاوتی بین این دو وجود دارد که آنها را به خودی خود منحصر به فرد می کند. سبک معاصر کاملاً معطوف به زمان حال است، در حالی که سبک های مدرن طراحی داخلی تقریباً می تواند به معنای آینده نگری از دهه 50 تا اوایل قرن 2000 باشد. گرایش‌های سبک‌های طراحی داخلی معاصر نیز آزادی بیشتری دارند، زیرا مدرن معمولاً حول خطوط مربعی، گرافیکی و برداشت خاصی از مدرنیته تثبیت می‌شود.
به الهام بیشتری نیاز دارید؟ راهنمای کامل ما برای طراحی معاصر را در اینجا جستجو کنید.

سنتی

وقتی صحبت از سبک های طراحی داخلی به میان می آید، تقریباً همه چیز ریشه در ایده های سنتی طراحی داخلی دارد و دلیل خوبی هم دارد. بر این اساس، شما می توانید با استفاده از قطعاتی که با شخصیت و سبک زندگی شما همخوانی دارند، طراحی داخلی به سبک سنتی را کاملاً متعلق به خود کنید. به یک اتاق نگاه کنید، مطمئن شوید که دارای عمق و لایه‌بندی، یک مبل سنتی بژ، یک فرش ایرانی، و صندلی مورد نیاز لویی ششم است، با این حال، چیزی که آن را از هر اتاق سنتی دیگر متمایز می‌کند، چراغ‌های به روز شده معاصر و شروع گفتگو در باب یک اثر هنری است.
انچه را که برای تسلط واقعی بر طراحی سنتی لازم است در اینجا جستجو کنید.

انتقالی

مطمئناً، پس از بررسی معنای سبک‌های طراحی داخلی سنتی و سپس مشاهده تصویر بعدی بالا، احتمالاً از خود می‌پرسید که تفاوت بین طراحی داخلی سنتی و انتقالی چیست؟

چیزی که باعث می‌شود ایده‌های طراحی داخلی انتقالی هویت مستقل داشته باشند، ترکیبی از سبک دکوراسیون امتحان شده و واقعی با استفاده از مبلمان سنتی ترکیب شده با عناصر مدرن است که اتاق را بیش از حد به یک سبک خاص شبیه نمی‌کند. این امر به ویژه در صورتی مفید است که می خواهید سبک های طراحی داخلی را پس از ازدواج ترکیب کنید، یا اگر قصد داشته باشید به خانه بزرگتری نقل مکان کنید.
بهترین طراحی داخلی سبک انتقالی دارای تعادل در ترکیبی غیرمنتظره است که همزمان حس گرما و آرامش خانه را به شما می بخشد.
توصیه نهایی برای سبک انتقالی را در اینجا جستجو کنید.

روستیک

دکوراسیون روستیک با الهام از فضای باز و ترکیبی از سبک‌های طراحی داخلی خانه‌های کشاورزی و صنعتی، تاکید بر پرداخت‌های طبیعی و فرسوده، چوب خام، سنگ و چرم، با سطوح قابل لمس غیرمنتظره دارد.
اتاقی که در بالا به نمایش گذاشته شده است ترکیبی متنوع از اثاثیه‌های ظاهری مانند مبل‌های شرپا مخمل‌خواب سفارشی، آویزهای سیمی با الهام از صنعت، و صندلی‌های چرمی منحصربه‌فرد را ترکیب می‌کند. با این اوصاف، همه ما طرفدار سبک‌های طراحی داخلی مدرن هستیم که عناصر مختلف را با هم ترکیب می‌کنند تا اتاقی بی‌نظیر و زیبا ایجاد کنند.
برای راه‌های اثبات شکست به سبک روستیک، با راهنمای ما در اینجا مشورت کنید.

کانتری فرانسوی

مشابه سبک‌های طراحی داخلی مدرن انتقالی، کانتری فرانسوی ترکیبی ترکیبی از عناصر طراحی داخلی باستانی فرانسوی ، شابی شیک و خانه‌های مزرعه‌ای است که مملو از جذابیت‌های جالب و جذاب برای بزرگسالان است.
برای خانه خود، به اتاق بالا با مبل بدون دوره اش توجه داشته باشید، صندلی های لویی ششم با چاپ هندسی مدرن اواسط قرن، ترکیبی التقاطی از آثار هنری، و میز قهوه مینیمال. در اینجا همه چیز در مورد ترکیبی از کنار هم قرار گرفتن یک میز قهوه متنوع و در عین حال خوب بازسازی شده است.

به ایده هایی در مورد نحوه درست کردن دکوراسیون کانتری فرانسوی نیاز دارید؟ راهنمای ما را در اینجا بخوانید.

شبی شیک

پس از به دست آوردن محبوبیت گسترده در اواسط دهه 80 و 90 به عنوان یکی از برترین سبک های طراحی داخلی که به دنبال تداعی آرامش سبک کالیفرنیایی بود، شبی شیک در نهایت با واکنش های شدیدی مواجه شد و به اشتباه به عنوان دکوراسیون مادربزرگ برچسب خورد – که کاملاً نادرست است.
برای تازه¬کاران، شبی شیک ریشه در طراحی و چیدمان وینتج فرانسوی با ظاهری کاملا راحت دارد و مهمتر از همه، جذابیت بی انتها و الهام گرفته از وینتج را به رخ می کشد. شبی شیک ملایم و کمی زنانه، کهنه با عناصر طراحی داخلی به سبک سنتی با رنگ‌های مبهم خانه‌های مزرعه پیوند می‌خورد.
یک مبل سفید پوشیده، چوب های رنگ آمیزی و تزیینات طلایی تزئین شده مانند یک آینه فرانسوی طلایی تداعی کننده این سبک است.

با راهنمای نهایی شبی شیک در اینجا ظاهر شوید.

ساحلی

اگرچه ما از هر نوع سبک طراحی داخلی استفاده نمیکنیم، چیزی بدیع و دلگرم¬کنند در ترکیب عناصر خانه‌های ساحلی سازنده یک اتاق وجود دارد.
مشخصات طراحی داخلی ساحلی دارای محیط‌های نورانی، روشن و مطبوع هستند که اغلب در حالت‌های خنثی پر جنب و جوش برای جذب پرتوهای خورشید دیده می‌شوند. پالت‌های رنگی رایج ساحلی شامل سایه‌هایی از آبی روشن و سبز با الهام از اقیانوس همراه با مجموعه‌ای از کرم‌ها و رنگ‌های خنثی برای ظاهری آرام و در عین حال ظریف است.
پروژه های مورد علاقه ما الهام گرفته از ساحل ، مانند این اقامتگاه در سانفرانسیسکو، اغلب سبک های طراحی داخلی معاصر را به رخ می کشد تا زیبایی شناسی را به طور غیرمنتظره ای به سبک معاصر ببخشد.

برای زیبایی بیشتر در کنار ساحل خانه خود، با راهنمای ما در اینجا مشورت کنید.

هالیوود ریجنسی

هالیوود ریجنسی که از دهه 40 تا 60 و از اواسط دهه 90 محبوبیت داشت، یکی از جاودانه‌ترین و در عین حال سرگرم‌کننده‌ترین سبک‌های طراحی داخلی است که می‌توان به آن توجه کرد که به طرز لذت‌بخشی الگوهای الهام‌گرفته از هنر دکو را با حس جادوی زرق و برق ترکیب می‌کند. ترکیبی از اثاثیه فرانسوی آن دوره، خطوط تمیز، رنگ‌های پر جنب و جوش و نت‌های فوق‌العاده درخشان را در نظر بگیرید که از طریق کریستال، آینه، و سطوح و پرداخت‌های درخشان وارد شده‌اند.
اگرچه می‌توان آن را موردی برای طراحی داخلی به سبک سنتی در نظر گرفت، اما از نظر ما چیزی قدیمی در روح و جان سبک‌های طراحی داخلی هالیوود ریجنسی وجود ندارد بلکه همیشه دارای انرژی مدرن و سرزنده است.

با راهنمای مفید ما در اینجا، پیچیدگی هالیوود ریجنسی را به خانه خود بیاورید.

اسکاندیناوی

سبک‌های طراحی داخلی اسکاندیناویایی که به طور فزاینده‌ای محبوب هستند، بر سادگی و آرامی تأکید می‌کنند که جذابیت جهانی دارد. دکوراسیون اسکاندیناوی کاملاً کاربردی و تا حدی مینیمال، اشکال ارگانیک را با تمایلی دقیق، بازی‌های رنگ‌آمیزی در بافت وجذابیتی آرام در فضاهای کاملا سفید با رنگ‌های خاکستری برجسته می‌کند. نشان¬های رنگی از طریق هنر و یک پارچه منفرد مانند روانداز یا قالیچه به صحنه وارد می¬شوند.

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای تسلط بر سبک‌های طراحی داخلی معاصر، طراحی داخلی اسکاندیناوی است که در آن همه چیز در مورد ترکیبی متعادل و با دقت ویرایش شده از عناصر است. اگرچه گرایش‌های زیادی در سبک طراحی داخلی وجود دارد که نشانه‌هایی از سبک‌های طراحی داخلی اسکاندیناوی دارد، اما همه ما به دنبال حرکت کامل هستیم زیرا این یکی از جنبش‌های طراحی است که ارزش توجه به آن را دارد.

با این نکات، سبک آرامش بخش دکوراسیون اسکاندیناوی را به خانه خود بیاورید.

مدرن شهری

نهایتا در سطح بین¬المللی، طراحی مدرن شهری برای زندگی شهری مرتفع مناسب است، زیرا پیوند دهنده بهترین تاثیر سبک لوکس معاصر، مدرن و صنعتی برای رویکردی الهام‌بخش و جاودانه به دکوراسیون است. اپل بزرگ (نیویورک سیتی) را با ترکیبی مسحورکننده از شاخص¬های شیک ز دوره های مختلف در نظر بگیرید که به خانه ای با این جذابیت تصویری روح زندگی می¬بخشد.

با راهنمای مفید ما در اینجا به ظاهر مدرن شهری مسلط شوید.

بوهمی

یکی از ناگذراترین و بی‌پایان‌ترین سبک‌های طراحی داخلی، دکوراسیون بوهمی نشان‌دهنده مراقبت از آزادی است که بی‌تردید سرگیجه‌آور و مست‌کننده است. سبک التقاطی با ترکیبی راحت و الهام گرفته از جهانی از یافته‌های عجیب و غریب و اثاثیه وینتج که از بازارها و سفرهای پرشور به دست می‌آید، به زرق و برق¬های روزمره¬ای که توسط وسایل کریستالی، ساخت‌های مهره‌ها، رنگ‌های جواهرات و یک حالت کلی آرام اشاره می‌کند.

اگر از قبل از مجموعه متنوعی از اثاثیه متمایز برخوردار هستید و ایده ترکیب‌بندی‌های زیبا را تحسین می‌کنید، این سب می‌تواند سبک‌ طراحی داخلی عالی اتاق نشیمن برای شما باشد.

با این نکات واحه بوهمی خود را بسازید.

سبک مدرن نیمه قرن بیستم

این سبک احتمالاً یکی از پرکارترین سبک‌های طراحی داخلی در تمام دوران‌ها است که از بهترین‌های دهه‌های 50 و 60 به عاریت گرفته شده تا احساسی الهام‌گرفته از سبک قدیمی‌تر دانمارکی داشته باشند. شبح‌های ساده و مستقیم، اشکال ارگانیک، ساخت‌های بی‌صدا، و تاکید بر عملکرد از ویژگی‌های بارز این سبک هستند. با این حال، راحتب اعمال تغییرات آن را به گزینه ای عالی برای به روز رسانی طراحی داخلی به سبک سنتی با سهولت تبدیل می کند.

بعلاوه، مبلمان این سبک تقریباً در هر اتاقی عالی به نظر می‌رسند و وقتی به دنبال ایجاد اتاق نشیمن با سبک‌های غنی، متنوع و طراحی داخلی هستید، عناصر فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کنند. و تا آنجا که گرایش های سبک طراحی داخلی پیش می رود، این یکی از مواردی است که به شما پیشنهاد می کنیم آن را امتحان کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد طراحی مدرن نیمه قرن بیستم، راهنمای کامل ما را در اینجا کاوش کنید.

صنعتی

از آنجایی که نام این سبک حال و هوای شهری با عناصر انبار و کارخانه را تداعی می‌کند، جای تعجب نیست که شیوه‌های طراحی داخلی صنعتی روحی تا حدودی مردانه و مینیمال به هر اتاقی می‌بخشد. یک طراحی با رنگ خنثی، ماشین آلات احیا شده، رنگ‌های بد خلق، چوب‌های خام و فلزات ناتمام و در نهایت بازگرداند بی‌نظیر احساس استیمپانک ها.

با این اوصاف، برای انتخاب بهترین سبک‌ طراحی داخلی خانه‌های کوچک ما صنعتی شدن را توصیه نمی‌کنیم، زیرا این یکی از جنبه‌های زیبایی¬شناسی است که نیاز به فضای تنفس زیادی برای استفاده از عناصر الهام گرفته از ماشین‌آلات اغلب بزرگ دارد.

با این حال، می‌توانید برای طراحی اتاق نشیمن، با استفاده از وسایل تزئینی فلزی خام روی یک قفسه کتاب در اینجا، یا گوشه‌ای کوچک در آنجا، مقدار کمی از حرکت طراحی این سبک را تزریق کنید.

ظاهر صنعتی خانه خود را با مشاوره از اینجا دریافت کنید.

التقاطی

شبیه به دکوراسیون بوهمی، اما با جذابیت کاملاً پخته، در طراحی داخلی التقاطی همه چیز در مورد اثاثیه جادویی و پر از انرژی است. پالت‌های رنگی، بافت‌ها و الگوهای پررنگ که ترکیبی غنی و کاربردی و ماندگار در ذهن ایجاد می¬کند.

البته این سبک نباید با یک پدیده صرفا حسی اشتباه گرفته شود بلکه طراحی التقاطی تماماً در مورد همخوانی، به کار گیری رنگ‌ها و بالاتر از همه، آزادی در کشف خلاقانه دستورالعمل¬ها است.

موارد ضروری سبک التقاطی که باید بدانید.

سبک مزرعه¬ای مدرن

اگر گرما، کاربردی بودن، راحتی و رویکردی آرام برای یک طراحی یکپارچه در دستور کار شما هستند، سبک طراحی مزرعه¬ای مدرن گزینه بسیار خوبی جهت سنجیدن است. سبک مزرعه‌ای مدرن با گرمی و جذابیتش، در ترکیب طراحی¬هایش نشانه‌های بومی و محلی خود را از کنتراست‌های زیاد و کم می‌گیرد که درخور به‌ویژه برای یک خانواده در حال رشد است .

در واقع در این سبک عناصر سبک روستیکی را داریم که برای زمان حال با ترکیبی غنی از سبک صنعتی، مینیمال و اسکاندیناوی برای فضاهای منحصربه‌فرد به‌روز شده است و از تمام ویژگی‌های معماری – چه ناقص یا ناقص – استفاده کامل می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد طراحی مزرعه مدرن، با راهنمای مفید ما در اینجا مشورت کنید.

آرت دکو

اگر سلیقه و گرایش شما به سمت تزئینات و جواهرات است، این سبک طراحی دهه 1920 ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. طراحی داخلی آرت دکو در همان نگاه اول تداعی کننده تجمل است. شیک، پر زرق و برق و درخشان. این سبک به عنوان مظهر شیکی و به روز بودن در دهه 1920 رایج شد.

برای اطلاعات بیشتر از طراحی آرت دکو، از راهنمای مفید ما در اینجا دیدن کنید.

ذن آسیایی

اگر به دنبال ایجاد یک نمای غنی از طراحی داخلی در خانه خود هستید، الهام گرفتن از سبک طراحی ذن آسیایی ممکن است مسیر درستی برای شما باشد زیرا یک داخلی ذن آسیایی مینیمال و در عین حال دارای لایه‌بندی منحصربه‌فرد است.

با استفاده از این وسایل کاربردی، طراحی داخلی ذن آسیایی را در خانه خود انجام دهید.

فنگ شویی

فنگ شویی فقط به نحوه چیدمان وسایلتان محدود نمی شود. بلکه بیشتر یک فلسفه است برای ایجاد تعادل در خانه برای ایجاد هارمونی و مطمئناً حس آرامش را به زندگی روزمره شما اضافه می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تسلط بر فنگ شویی، با راهنمای ما در اینجا مشورت کنید.

 

لینک مقاله:
https://www.decoraid.com/blog/interior-design-styles-definition-2019/
لینک تصاویر:
https://www.decoraid.com/blog/interior-design-styles-definition-2019/

https://www.decoraid.com/blog/interior-design-styles-definition-2019/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *