6 نکته مهم برای بازسازی حمام کوچک

بازسازی حمام شما اغلب می تواند یک تجربه احساسی باشد و زمان زیادی برای تصمیم گیری در مورد ضمیمه ها و تزئینات متناسب با سلیقه شما نیاز دارد. اگر حمام کوچکی دارید، هنوز هم می توانید از تمام تجملات و تزئیناتی که انتظار دارید در پروژه های بزرگتر بازسازی حمام مشاهده کنید، لذت ببرید.

چه از سر ناچاری نیاز به تعویض حمام خود داشته باشید، چه اگر می خواهید حمام خود را بازسازی کنید زیرا به دنبال ایجاد یک طراحی جدید و مدرن حمام هستید، مطمئن باشید که صرف نظر از اندازه، شما همچنان می توانید فضایی ایجاد کنید که از استفاده هر روزه از آن لذت خواهید برد.

هنگام بازسازی یک حمام کوچک، ممکن است بخواهید موارد زیر را در نظر بگیرید:

1. سعی نکنید وسایل زیادی را در آن قرار دهید، این باعث می شود فضا کوچکتر به نظر برسد.

برای اینکه فضای کوچکتان بزرگتر به نظر برسد، آن را از شلوغی دور نگه دارید، سعی کنید وسایلی را بگنجانید که بین «خواستن» و «نیاز» تعادل برقرار کند، در حالی که به شما امکان می‌دهد آزادانه در فضا حرکت کنید. به عنوان مثال، با موارد غیر قابل مذاکره (دوش، توالت و روشویی) شروع کنید، صفحه دوش کاملا بدون قاب، طراحی توالت جمع و جور و روشویی دیواری را برای ایجاد توهم فضا در نظر بگیرید. ایده های هوشمندانه ذخیره سازی فضای حمام، مانند کابینت اصلاح آینه ای را اضافه کنید تا از شلوغی دور نگه دارید. انتخاب وسایل مناسب، بدون شلوغی فضا، هر آنچه را که نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

2. توهم ارتفاع را ایجاد کنید

بالا بردن بصری سقف حمام باعث می شود کل اتاق بزرگتر به نظر برسد و رسیدن به آن توهم سختی نیست. برای شروع، ایده خوبی است که قالب‌های تاج بزرگ را با قالب‌های تاج باریک‌تر که رنگ آمیزی شده با سقف مطابقت داشته باشد، جایگزین کنید، زیرا قالب‌گیری تاج تیره و سنگین بر یک اتاق کوچک غلبه می‌کند. همچنین ممکن است در مورد وسایل روشنایی اتاق تجدید نظر کنید. وسایل سقفی که آویزان هستند بر کوچکی یک اتاق تأکید می کند، بنابراین برای داشتن ظاهری تمیزتر، آن را با نورپردازی توکار جایگزین کنید. به وسایل اضافی نیاز دارید؟ از دیوارکوب هایی که نور را به سمت بالا هدایت می کنند، مرز بین دیوار و سقف را محو می کنند به صورتی که تقریباً انگار سقف عقب رفته است استفاده کنید.

3. به بازتاب فکر کنید


هر چه نور بیشتری در حمام شما بتابد، اتاق بزرگتر به نظر می رسد. واضح ترین مکان برای شروع، سطوح عمدی بازتابنده است: آینه ها. می‌کوت می‌گوید: «هر وقت فرصتی برای گذاشتن آینه روی دیوار دارید، بزرگ‌ترین آینه‌ای را انتخاب کنید که مناسب است. این به شما این توهم را می دهد که اتاق بزرگتر از آنچه هست است.

با این حال، ممکن است متوجه نشوید که وسایل براق (وان، سینک، و دوش)، میزهای براق و پشتی کاشی های براق بیشتر این کار را انجام می دهند.

4. از وسایل و یراق آلات با کیفیت استفاده کنید

برای ایجاد حمام کوچک لوکس خود، چرا وسایل و یراق آلات با کیفیت را نصب نکنید؟ به دنبال ظروف شیر با کیفیت خوب، رویه های سنگی برای روشویی، یک توالت چینی با کیفیت یا نازک کاری سفارشی برای یک راه حل ذخیره سازی عالی باشید. کاشی ها را فراموش نکنید، حمام کوچکتر به معنای خرید و چیدن کاشی بسیار کمتر است. این ممکن است یک فرصت عالی برای تجمل در چیزهای خاص باشد

5. طراحی و ایده های حمام کوچک

برای ایجاد حس فضا در یک منطقه کوچک، عاقلانه است که از رنگ های تیره دوری کنید. به عنوان مثال: اگر کاشی‌های دیوار شما تا سقف امتداد دارند، سعی کنید از رنگ‌های روشن یا خنثی استفاده کنید که همچنان چشم شما را به سقف بکشاند، بدون اینکه اتاق احساس بسته بودن کند.

روشویی های حمام که به طور موثر فضا را به حداکثر می رساند، معمولاً دارای حفره های ذخیره سازی هستند تا فضای زیر را هدر ندهند. این گزینه های ذخیره سازی بسیار مورد نیاز را فراهم می کند در حالی که مزاحم نیست، زیرا در زیر نقطه کانونی اصلی، یک روکش سنگی زیبا قرار دارد.

علاوه بر این، آینه‌های حمام که شامل فضای ذخیره‌سازی می‌شوند نیز جایگزین‌های هوشمندی برای اضافه کردن اقلام عمومی کوچک‌تر هستند که ممکن است نیاز به دسترسی روزانه داشته باشید.

6. روشنایی هوشمند

اگر فضای حمام شما کوچک است، به خصوص اگر سقف بلند ندارید، سعی کنید آویز یا چراغی نصب نکنید که می تواند فضا را بیشتر محدود کند. سعی کنید از گزینه های روشنایی LED هوشمند استفاده کنید که به سختی قابل توجه هستند و می توانند با سقف ترکیب شوند. نورپردازی LED می تواند محیط ها و حالات مختلفی را فراهم کند و عنصری مدرن و هیجان انگیز در فضا ایجاد کند. اگر بودجه شما اجازه می دهد و حفره سقف حمام شما اجازه می دهد، ممکن است بخواهید یک نورگیر یا پنجره سقفی را در نظر بگیرید تا نور طبیعی را جذب کنید، فضای بیرون را وارد کنید و به احساس فضا و تجمل ببخشید.

کاملا به شما بستگی دارد…

چه حمام‌های مدرن را دوست داشته باشید و چه طرح‌های سنتی حمام، بازسازی حمام کوچک شما می‌تواند هر سبکی را متناسب با سلیقه شما ترکیب کند. این واقعاً به این بستگی دارد که چگونه از هر قسمت از فضا استفاده می کنید تا مطمئن شوید که طراحی حمام کوچک شما اهداف شما را برآورده می کند. فقط به خاطر داشته باشید که ممکن است لازم باشد در نظر داشته باشید که چگونه حمام جدید شما با بقیه دارایی شما مناسب است، یا اگر بخواهید در آینده ملک خود را بفروشید، اگر ممکن است برای خریداران بالقوه خانه مناسب باشد. اگر از همان ابتدا این ملاحظات را در روند بازسازی حمام خود لحاظ کنید، بدون در نظر گرفتن اندازه، می توانید از حمام جدید خود لذت ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *